O barevných stěnách, závěsech a povlečení se už toho napsalo … Nicméně, mít doma barevný nábytek, to je opravdové terno. Máte alespoň jeden takový skvost doma i vy?
Barvy, kterými se doma či v práci obklopujeme, ovlivňují náš život, to je fakt. Stejně jako nás dokáží povzbudit, motivovat a nakopnout, umí na nás působit i negativní a prohlubovat emoce jako únavu, agresivitu či vztek. Proto předem myslete na to, jakým odstínem vymalujete svou ložnici, obývák, kuchyň nebo pracovnu.
Pokud zbožňujete syté barvy jako fialovou, červenou, tyrkysovou nebo veselou zelenou, ale celý pokoj v tomto tónu si představit nevíte, zkuste vsadit na barevný nábytek. Ten dodá i bílé a neutrální místnosti šmrnc a díky tomu, že vynikne, se okamžitě stane skvostem celého interiéru.
Logickou, ale přece řadou cennější než zlato je při kombinování barevného nábytku se zbytkem prostoru citlivě a precizně sladit jednotlivé odstíny použity v místnosti. Dbát třeba hlavně na velké plochy jako stěny, podlahy, ovšem, nábytek a doplňky. Neboť, když jednou místnost slouží k relaxu, oranžová stěna, modrá podlaha, zelená sedačka, tyrkysová skříň, růžové závěsy a do toho celého ještě fialový koberec budou na vás spíše působit jako adrenalinová injekce přímo do srdce než uklidňující plavba po tiché řece.
Slaďte tedy barvy tak, aby vzájemně harmonizovaly, případně menší doplňky byly v kontrastu se zbytkem místnosti a oživovali ji. Při výběru barev je dobré dát spíše na svůj individuální vkus jako podléhat aktuálním módním trendům. Ale, s citem.
Rada na závěr: Nevíte se hnout z místa? Osvědčenou metodou jak barevně postavit interiér je kombinace tří barev. Hlavní, obvykle saháme po bílé, béžové nebo světle šedé, tyto barvy obarví ty největší plochy, a dvou pružných barev, tedy odstínů, z nichž jedna vytváří dynamický kontrast a ta druhá s hlavní barvou harmonizuje, akorát je o odstín či dva intenzivnější.