Majitelé chlupatých i opeřených kamarádů pozor! Nalezli jsme pár skvělých nápadů, jak se vypořádat s těmi nejčastějšími opakovanými problémy, se kterými se potkáváme.
Problém s miskou
Pokud jde o krmení, s miskami bývají nejčastěji tyto problémy: miska se snadno převrhne nebo do jídla nálezou mravenci. Na oba problémy máme řešení:
– Pokud máte problém s obtížným hmyzem, který leze do psí nebo kočičí misky, vložte misku do mělkého pekáče napuštěného vodou.
– Pokud máte misku s vodou položenou před domem a občas ji převrhne vítr, postavte hlubší nádobu do jiné, o něco větší a dno spodní misky zatižte pískem.
– Pozor na velké a starší psy! Specifikem velkých plemen nebo starších psů bývá, že nízko položené nebo mělké misky mohou způsobit zažívací potíže. I na toto jsme našli řešení: Misku postavte do vysokého kbelíku. Ideálně tak, že na kbelíku vyříznete dno, do kterého miska zapadne. Vědro obrácené dnem vzhůru má totiž lepší stabilitu.
Problém s chlazením
V letních vedrech má i člověk problém, jak přečkat do chladnějšího večera – a představte si, jak je na tom váš pes, kočka nebo zajíc, které mají oproti člověku omezené možnosti ochlazení a vypocení sa.Super vychytávka: Plastové láhve naplňte vodou a nechte ji zamrazit. Láhve vyberte, zabalte do tenké textilie a vložte na místa, kde by Savas chlupatý kamarád mohl ochladit.
Problém s koupáním
Tato specifická vychytávka je určená majitelem opeřenců: Pokud se ten váš rád ovlaží, no miska s vodou je malá, vyrobte mi improvizované koupaliště – z pomocné misky na malování. Podobné dostanete koupit v obchodech s barvami a laky a nejde o žádnou drahou položku!
Problém s okusováním kabelů
Elektrické kabely trápí majitelů psů, králíků , morčat, dokonce jsme slyšeli o jednom náramně vynalézavém potkanovi, kterému se za kabely nelenili vlézt i do nejmenší skulinu.
Máme tip, jak si alespoň dočasně poradit:
Kabely, které nedokážete skrýt do zdi, pod podlahu nebo do lišt, obalte ohebným obalem na organizaci svazků elektrických kabelů. Tak alespoň částečně snížíte riziko likvidace spotřebiče i domácího mazlíčka.
Malý tip:
Předtím, než kabely zabalíte do ochranného obalu, potřete elektrický kabel hadříkem namočeným do acetonové odlakovače nebo feferonkové vody. Ostrý zápach by zvíře mohl demotivovat, aby si brousilo zoubky právě na šňůře od televizoru!
Problém s plasty
Jistě, snažíme se je spotřebovávat stále méně, abychom si neničili planetu. Plasty jsou totiž dobrý sluha a zlý pán. Pokud stále nakupujete ovoce nebo zeleninu do mikrotenových sáčků, máme hned dva tipy, jak je využít i podruhé.
– Malé mikrotenové sáčky by měli mít majitelé psů vždy u sebe – mimo jiné na odklízení exkrementů. Jemné igelitové taštičky se však výborně hodí i jako improvizovaná psí miska na vodu. V létě k nezaplacení!
– Velké igelitové tašky lze využít jako ochranný obal na kočičím záchodě. Nádobu nejprve obalte plastovou taškou – a až potom nasypte podestýlku. Výměna bude lehká – ani kamínek se nerozsype.