Není vždy jednoduché zvolit při zařizování nejlepší kombinace pro pohodlné bydlení. Pestrost materiálů, jejich praktičnost, či práce s prostorem vás může pořádně potrápit. Tehdy pomůže interiérový architekt.
Interiérový designér říká, že nejpádnějším důvodem pro rozhodnutí zvolit si při zařizování bytu designéra je nedostatek informovanosti a času klienta. „Vezměte si, že většina lidí se pohybuje v úplně jiných odvětvích a nemají velmi čas zkoumat funkčnost prostor, jejich návaznost, barevné či materiálové kombinace, ale také takové záludnosti, jako je využití světla v interiéru, optické zvětšování místností a podobně.“ Nejde tedy jen o výběr nábytku, jak si většina lidí myslí.
Prakticky i úsporně
Nejčastější komplikací při zařizování bytu je podle Michala Fekete „doslovné, nafouknutí ‚malých bytů tak, aby se tam vešlo vše potřebné s dostatkem úložného prostoru, ale aby stále působil vzdušně.“ Úkolem bytového designéra je v takovém případě nabídnout klientovi všechny možnosti a poradit mu při výběru toho nejvhodnějšího řešení. Nejde při tom o výhradně o řešení velkých a finančně náročných prostor. Naopak pomoc v orientaci a řady hledají i ti, kteří na zařizovací rozpočet dbají na prvním místě.
Inspirujte se
Viz návrh interiéru v jednom z bytů projektu rezidence Při mýtném, na kterém se podílel architekt. „Šlo o zajímavý projekt, zejména díky požadavku klienta na dojem luxusu, který jsme dosáhli použitím designových doplňků a kvalitních materiálů.Největší výzvou bylo splnění této představy aniž by byt působil „přeplácaně“ ale také například požadavek na propojení vstupní haly s denní zónou, „říká. Zajímavé také bylo včlenění krbu do denní zóny, aby působil co nejvíce elegantně a zároveň efektivně, stejně tak speciální požadavek klienta na šatní vstup v ložnici, nebo litá podlaha v denní zóně. “