Každý touží po dokonalé zahradě. Pro někoho to může znamenat krásný zelený trávník sestříhaný manikúrový nůžkami, pro někoho bujný koberec z lučních květů.
I přesto, že trávník často tvoří největší část naší zahrady a mnozí si myslí, že obyčejná tráva přece nepotřebuje speciální péči, není to úplně tak. Ti, kteří v intervalu jaro až podzim tráví své dny pravidelným sekáním, hnojením, zaléváním či dosévání vědí, že je to snad ta nejproblematičtější část zahrady. Dnes máme pro vás tip, jak se zbytečné péče vyhnout a přesto mít zelený koberec opravdu krásný.
5 TOP výhod trvalek
Zkuste namísto trávníku vysadit trvalky. Jejich velkou výhodou je zejména to, že nevyžadují sekání, protože samy dorůstají pouze do výšky několika centimetrů. To už je pádný argument, že? Nevyžadují přihnojování, pravidelnou zálivku a také zabraňují korozi půdy. Pokud toužíte po zelené střeše či terase, také po nich můžete sáhnout a díky různým druhům můžete zazelenat a stanoviska, kde by klasický trávník nikdy nevydržel.
Které to jsou?
Místa, kam sluníčko přes den zasvítí jen velmi skromně nejsou vhodné pro výsadbu trávy. Nedařilo by se jí pod košatou korunou stromu či na severní straně domu . Vysaďte tu místo něj barvínek menší, která kvete krásnými modrými, drobnými kvítky od dubna do května, machovničku šindlovitú, vrbina penízková nebo pupkovec s taktéž modrými kvítky.
Na sluneční stanoviště, které často trpí i suchém a půda zde není až tak bohatá na živiny, je vhodné zvolit odrůdy trav s vlastností dobře zvládat sucho a také plazivé skalničky. Ideálně se zde bude dařit rozchodník skalnímu, smáčkovité horské, tařičky hybridní s fialovými květy nebo kostřava ovčí s modrozelenými, tenoučkými listy.