Malé ložnice

Pokud máte ložnici velkou jako letadlový hangár, asi není problém dostat do ní, co jen vám na um sejde. Pokud však máte málo místa, je třeba se vyhnout pár chybám.

1. Poučte se z hotelů

Ani v lepších hotelích pokoje zpravidla nebývají kdovíjak rozměrné, ale přesto se v nich obvykle cítíme útulně. Zvažte, čím to je? Nejdříve za to mohou drobnosti, které spolu vytvoří pohodlnou atmosféru: Čelo postele bývá měkké, aby bylo příjemné číst si v posteli. Na ustlané posteli je více polštářů různých velikostí, které sice nepoužíváte na spaní, ale je super, pokud si jimi lze podložit si jimi nohy během odpolední siesty.Přikrývka na posteli je hebká, radost se na chvíli svalit po práci.

2. Využijte stěnu u postele

Čelem postele by se dekorace neměla končit – prostor nad postelí využijte na obrázky, pěkné fotografie, textilní umění. Pozor! Pravidlo feng-šuej říká, že v ložnici byste měli mít motivy podporující soudržnost – symetricky dva obrázky, motiv dvojice, dvou ptáčků, motýlů a podobně. Jen žádný pesimismus – nechcete přece vstávat smutní.

3. Vytvořte iluzi

Pokud je ložnice skutečně mini nebo nemáte zbývající finance na designové čelo postele – zafingujte ho. Například tím, že na stěnu zavěsíte tyč, na které budou na šňůrkách viset obrovské měkké polštáře. Nebo si čelo postele prostě nakreslete – při troše šikovnosti může být stejně krásné jako na královské posteli. Nebo si ho vyznačte ozdobnou lepící páskou – tzv. washi. Nebo si stěnu prostě namalujte dvěma odlišnými barvami. Čelo postele má totiž nejen zpříjemnit sezení, ale zejména vertikálně rozdělit prostor. Tak, abyste vsedě i vestoje stále měli pocit bezpečí a útulnosti.

KRR4a2d05_Vyhercibyt