Venku se začíná ochlazovat, a tak chytáme poslední teplé paprsky, jak se dá. Přineste si domů něco v barvě hořčice, odkvetlých slunečnic nebo měsíčku a bude tepleji i bez topení.
Barvy bez pochyby dokáží naladit na určitou náladu, ale barevným výběrem můžeme ovlivnit i teplotu v místnosti. Pokud máte pocit, že se doma večer jaksi ochladilo, zkuste teplotní pohodě pomoci nejen topením, ale i čarováním s barvami.
Podzimní dny jsou sice kratší, ale můžeme si je prodloužit malým trikem – a to i v případě, že venku bude pršet. Hořčicová, spálená žlutá nebo okrová jsou přesně těmi teplými tóny, které uvnitř navodí útulnou, pohodovou atmosféru. Navíc výborně se dají kombinovat s různými barvami.
Hořčicová a šedá
Kombinace šedé a okrové patří k nejčastěji používaným. Spolu s bílou působí jako vyvážená a optimistická barevná trojice, PTI jejíž nezáleží, zda jejich zkombinujeme s mosaznými nebo pochromovanými kováním na nábytku. Velmi rafinovanou volbou je však černá jako doplňková barva na drobných detailech.
Spálená žlutá s ocelovou
Tmavá modrá, petrolejová nebo ocelová barva by k hořčicové nenapadla každému, ale zkušení interiéroví designéři tuto dvojici také nezřídka volí – a vědí, co dělají! Tato kombinace působí jako klidný večer na břehu tichého jezera. Fantastická volba i v malém prostoru.
Teplá žlutá a zelená
Třetí a velmi zajímavou možností je zkombinovat teplou sytě žlutá se zelenou. Na vyvážení studených a teplých odstínů je však lépe volit spíše chladnou zelenou – ať je ze světlého spektra (mentolová) nebo tmavého (vojenská nebo šedozelená jako barva kvašených okurek).