Fanoušci filozofie feng-šuej věří, že dům může mít dokonalý půdorys. Je to tehdy, pokud má tvar čtverce.
Navíc, ideální poloha domu je prý taková, že má za zády horu a pod nohama vodu. Tento požadavek sice námi vybraný dům nesplňuje stoprocentně, stojí totiž na rovině, ale v blízkosti vody. Vítejte v moderním domě, který se řídí přirozenými instinkty.
Autory návrhu jsou tři architekti ze St. Petersburgu, kteří spolu vytvořili architektonickou kancelář Chvoya. Dům se nachází na venkově a mohl si tak dovolit „luxus“, které mnohé městské čtvrti nemají: vzduch, výhled a otevřenost.
Samozřejmě, protože v této části Ruska slunce nepeče každý den v roce, dům se dá na zimu i uzavřít tak, aby majitelé stále měli dost světla, ale nemuseli zbytečně topit. Tomu pomáhají i kvalitní okna.
Dům má dvě patra: v přízemí se nachází denní, společenská část domu, v prvním patře noční část (ložnice) a na nejvyšším patře se zmenšenou rozlohou pod šikmou střechou je otevřený prostor – budoucí pracovna s velkým oknem a nejkrásnějším výhledem na vodu.
Samotný interiér je prostý a hlavně světlý. Architekti použili světlé, ale cenově dostupné borovicové dřevo, kterým jsou v přízemí obložené stěny i stropy. Vzniká tím útulná atmosféra a hlavně příjemný vzduch. V denní části – obýváku a jídelně – se dům může v příznivém počasí otevřít do přírody. Skleněná stěna má totiž těžké dřevěné okenice, které se dají po jedné poskládat. Tím pádem fungují i jako větrolamy.