Jak dát stop elektrosmogu

Domácnosti jsou ze všech stran bombardovány mikrovlnným zářením od wi-fi vysílačů až po elektrosmog ze spotřebičů a zařízení. Poradíme, jak se před nimi chránit.

Jde o neviditelnou pavučinu, která, zda chcete, nebo ne, je naťahaná iu vás doma. Máte wi-fi? Používáte notebook? Mobil, tablet, pračku, ledničku, mikrovlnku, sporák, televize. Máte v bytě akvárium a další desítky elektrických spotřebičů? A rádiobudík? Zkusíme hádat, je zapojen v zásuvce položený na nočním stolku blízko hlavy, však?

Pokud odpověď zněla: Ano, rozhodně čtěte dále. Vlivu magnetických a elektrických vlnění se nikdy zcela nezbavíte, ale můžete je minimalizovat tak, aby se nepodepsaly pod vaše zdraví. Jejich záběr je totiž pořádně široký. Mohou způsobit desítky komplikací od nespavosti, podrážděnosti, vypadávání vlasů až po hyperaktivitu dětí, leukémii a nádorová onemocnění. Na zatočení s elektrosmogem přitom existuje několik způsobů.

Nenápadný přepěťový chránič

Výbornou práci odvádějí materiály, které díky svému tvaru, složení a energii narušují, odklánějí nebo zcela eliminují smog. Mezi osvědčené pohlcovače patří černý minerál šungit a také překrásný fialový kámen ametyst. Účinky ametystu závisí na jeho velikosti a pravidelného mytí pod tekoucí vodou.

Šungit má schopnost pohlcovat elektromagnetické záření v kmitočtovém pásmu 100 kHz až 2 000 MHz a oslabovat elektromagnetický signál více než 275-tisíckrát. Řešením je také speciální bioprotektor, který díky svému tvaru a patentové kombinaci kovů a minerálů, spolu s elektrofyzikální vlastnostmi, harmonizuje zdeformované elektromagnetické pole ve svém okolí. Účinně vás ochrání na více než 7 metrů a jeho instalací do základů budovy během výstavby zajistíte celý prostor. Jeho životnost je neomezená.

Květiny to vyřeší

Skvělým pohlcovačem elektrosmogu jsou kaktusy, břečťan, kapradiny a hrnkových kvítek nazývaný i tchýnin jazyk. Pokud je máte doma, určitě jejich postavte k počítači, televizoru a jeden nezapomeňte dát i na poličku do kuchyně. Čím blíže ke zdroji, tím lépe.

Omítky a síťky

Mimořádně efektivní jsou speciální omítky, které ochrání celou místnost od elektrosmogu, Pokud není možné, abyste si je dali do celého domu nebo bytu, zaměřte se na místnosti, ve kterých spíte. Tedy ložnici a dětské pokoje. Právě v nich jste totiž nejdelší čas vystavování záření. O to více, pokud v nich máte zrcadlové skříně nebo lakovaný nábytek postavený oproti posteli.

Ten záření během celé noci odráží přímo na vás. Dalšími ochrannými systémy na trhu jsou stěrky, fasády, nátěry, záclony, textilie a dokonce stínící sítě na podlahu. Díky nim docílíte ochranný účinek proti nízko- i vysokofrekvenčnímu elektromagnetickému vlnění. Plánujete stavět dům? Za zvážení stojí hliněné omítky. Hlína totiž výborně pohlcuje elektromagnetické záření.

Malá – velká změna

Mobilní telefon si nenoste do ložnice a nepatří do ní ani televizor a jiné elektrospotřebiče. Pokud již tam musí být, alespoň jejich na noc vypínejte ze zásuvky. Totéž platí i pro kuchyňské elektrospotřebiče. Když je nepoužíváte, nenechávejte je zapojené v zásuvkách.

Co se mikrovlnky týče, tu je nejlepší ze zdravotního hlediska nepoužívat vůbec. Obecně dejte doma přednost kabelovému připojení před wi-fi routerem. A pozor! Pokud máte postel na opačné straně stěny, kde je router zapojen, jde o velké riziko. Stěna vás před jeho silným zářením neochrání.

Rada

Šungitová pyramidu položte k televizoru, počítači nebo jinému zdroji negativní energie. Ideální bude, když kámen postavíte do misky s obyčejnou solí. Tu pak nezapomeňte alespoň jednou za měsíc měnit a následně vyhodit mimo domu.