Šup, šup do zahrady. Je tu duben a ten nejvyšší čas mít jasno v tom, čím chceme naši zahradu vyzdobit. Dnes máme pro vás pár tipů.
Všichni toužíme po krásné zahradě plné květů , která tak vydrží co nejdéle a nejlépe bez toho, abychom se jí museli při pracovních a rodinných povinnostech ještě přehnaně dlouho věnovat. Dnes vám poradíme, které rostlinky vysadit tak, abyste z jejich kvetení mohli těšit co nejdéle. Začínáme:
Malý plamínek
Úžasné malé kvítky barevností připomínající doutnající plamínky nesou název Kokarda. Její doba kvetení se datuje od března až po pozdní říjen, což znamená krásný záhon téměř po celý rok. Velkou výhodou rostliny je její úplná mrazuvzdornost, díky které si během chladných měsíců nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Pro Kokardu vyberte slunné místo a o výživu půdy se nebojte. Snese i tu chudší.
Půvabný tvarem
O něco náročnější okrasou zahrady je rostlina zvaná Orlíček. Je půvabný nevšedním tvarem a svou barevností. Na své prostředí je však mimořádně náchylný a vyžaduje půdu s množstvím vápníku, přesnou teplotu při klíčení, dostatek vláhy, ne však přemokření, dokonalou ochranu před mrazem a pod. Své krásné kytičky poprvé ukáže už začátkem jara a rozkvést může ještě několik krát až do září.
Známá bylinka
Další dlouho kvetoucí rostlinkou, která bude ozdobou vaší zahrady je obyčejná šalvěj. Tedy ne až tak obyčejná, ale ta s přívlastkem hajní. Své krásné fialové kvítky vystavuje na odiv od dubna až do pozdního září a pokud ji několikrát za sezónu sestříháte, zabezpečíte jí tak opětovné vykvetením. Na pěstování je relativně nenáročná a vydrží i mrazy. Postačí její propustná půda a slunné místo.
Modravá kráska
Drobné namodralé zvonky Vojnovky modravou dokáží zdobit krásné květinové záhony přibližně od června a svěží vydrží až dlouhých 10 týdnů. Tato trvalka vyžaduje zejména vlhčí půdu bohatou na humus a slunné stanoviště.