Mnozí se jdeme sedřít pro vlastní střechu nad hlavou. No dokud ta velká chvíle (rozuměj podpis hypotéky) nastane, můžeme bydlet v cizím, a přece vesele.
Zařídit si domácnost v pronájmu není vždy úplně snadné. Často nemáme velkou volbu při výběru nábytku, zabudovaného zařízení, obkladaček či při stylu kuchyňské linky. Mnozí majitelé bytů k pronájmu jdou při zařizování na jistotu – což nejednou znamená nevýraznost nebo dokonce nudu.
Na příkladu konkrétního bytu mladého páru vám však ukážeme, že i do pronajatého bytu, do kterého nechcete hodně investovat, můžete vložit vlastní, hravý styl. Jednoduše, že domácnost vůbec nemusí křičet tím, že jste v ní jen dočasně.
Mladý pár, který v bytě žije, se zjevně rád hraje. Konečně, hravost patří k jejich práci: ona je kostymérka, on filmař. Umělecké oko se projevilo i v bydlení. Byt ve starém domě v lepší čtvrti města je zařízen elegantně: na podlaze parkety nebo starší, no nevtíravé dlaždice, stěny jsou bílé, stropy vysoké.
Mladí lidé však netoužili po usedlém bydlení v duchu padesátníky.Chtěli cosi vibrující, jiskřivé, plné optimismu a smíchu. Neutrální vybavení (převážně v bílé barvě) tedy doplnily směsí veselých, pestrých barev. Žádné gejzíry barevnosti, jen jemné náznaky, které se dají snadno odstranit, když se dvojice rozhodne přestěhovat.
Za pozornost stojí několik zajímavých detailů – zejména jeden, který se opakuje v celém bytě. Kostymérka Lily je totiž poměrně zručná v drobných tvůrčích ručních pracích. Jedním z jejích malých projektů bylo odlévání rukou z různých materiálů. Zdařilé odlitky obarvila veselými barvami av bytě je používá jako milé dekorace, věšáky na tašky a kabáty, stojany na knihy, mini-misky a podobně.