Budíte se nevyspalí a unavení? Postačí malé změny, které upraví tok harmonizující energie a vy se opět vyspíte dorůžova. Poradíme vám, jak na to.
Feng-šuej je umění, jehož cílem je harmonizovat a udržovat v dobrém stavu prakticky každou oblast bytí člověka včetně jeho domova a zajistit si spokojený, šťastný a prosperující život. Podle zásad tohoto učení si můžete upravit i ložnici. Všechna doporučení jsou cenově i časově nenáročné.
Zóna oddechu
Místnost, ve které renegerujete své síly, si zaslouží více pozornosti. No v praxi je to jinak, pro pohodlí si do ní umisťujete televizor, hi-fi systém nebo si v ní zřídíte pracovní koutek s počítačem. Elektronika však relaxu neprospívá, elektromagnetické záření dráždí vaši nervovou soustavu i když jsou spotřebiče vypnuty. O dobrém spánku pak nemůže být ani řeči. Ložnice je navíc místnost, do které nemá vstup nikdo cizí. I proto se časem stává skladovacím prostorem, kam šupnete vše, co vám v určité chvíli překáží, sušák s prádlem, žebřík, krabice s dokumenty, sezónní oblečení … Vykliďte z ní všechno, zejména zpod postele, nebo věci alespoň ukryjte do uzavřených skříní . Pořádek je základní podmínkou bezproblémového proudění harmonizující energie čchi.
Zařizujeme!
Toto ANO:
– nábytek působící odlehčeně, nejlépe oblých tvarů
– přírodní materiály, přírodní vůně, živé rostliny
– hrubší závěsy, které v noci nepropouštějí světlo z ulice
– kromě náladového osvětlení na čtení přidejte i jedno velké světlo, využijete ho při úklidu i hledání například spadlého uzávěru z náušnice
Toto NE:
– postel rovně proti dveřím nebo v rohu místnosti – zrcadla umístěny tak, že se v nich při ležení vidíte
– dramatické barvy, vzory či doplňky
– příliš mnoho kovových prvků, které vedou rušivé vibrace
– velké, masivní působící kusy nábytku, konstrukce kolem postele, jako jsou přiznané trámy nebo konstrukce na zavěšení baldachýnu.