Najčastejší způsob zástěny kuchyňské linky představuje keramické obložení. Podívali jsme se na kuchyně, ve kterých si majitelé uspořádali dlaždice méně obvyklým způsobem.
Zajímavé vzory přitom nemusejí vyjít draho. Přestože nejnovějším výkřikem módy mezi obkladačkami jsou neobvyklé šestiúhelníkové dlaždice , is „obyčejnými“ obkladačkami, které nemají nijak mimořádný tvar nebo vzorování, se totiž podle všeho dá „hrát velké divadlo“. Stačí, když si vezmete inspiraci od jiných.
Do centra zájmu se přitom nedostali extravagantně barvy, vzory a struktury. Právě naopak, zaměřili jsme se na dva základní tvary: čtverce a obdélníky. Zatímco v Slovenské kuchyních (a koupelnách) se nejčastěji setkáváme s ukládáním do pravidelné mřížky, v anglosaských zemích je nejčastěji ukládání v tzv. metro vzoru . Jde o bílé obdélníkové obkládačky kladené podobně jako cihly – s mírným odskokem.
Komu takové pravoúhlé vzorování nevyhovuje, má další možnosti: vzory typu rybí kost nebo parkety. O něco dražším řešením je vzor včelích plástů . V obou případech se přitom pracuje s obdélníkovými dlaždicemi. Zajímavé efekty vznikají už jen tím, jakou velikost obkladaček si vyberete.
Dalším způsobem, jak ozvláštnit jinak fádnější obkladačky, je použít kontrastní spárovací hmotu. Barevnost spárovek je opravdu široká, stačí ji sladit s dominantními kuchyňskými doplňky a odstínem kuchyně. Originálním a trochu romantickým nápadem je přimíchat do spárovací hmoty trochu třpytek . I to s ní nepřeženete, efekt nebude křiklavý av plné kráse se ukáže podvečer při nasvícení kuchyňské linky.